O Nama
- Biohemijska laboratorija BioMedica osnovana je 1998. godine u Beogradu.
- Zavod za laboratorijsku dijagnostiku BioMedica osnovan je 2005. godine u Beogradu.
- Osnivač i direktor Zavoda za laboratorijsku dijagnostiku BioMedica je Mr Ph Mirjana Sarkić, specijalista medicinske biohemije.
Zavod je opremljen najsavremenijom laboratorijskom opremom. Sva ispitivanja se izvode na automatizovanim hematološkim, biohemijskim i imunohemijskim analizatorima koji su umreženi sa računarskim sistemom što omogućava visoku preciznost i tačnost u radu. Informacioni sistem je omogućio stvaranje baze podataka svih pacijenata.
Zavod za laboratorijsku dijagnostiku BioMedica u svom radu primenjuje principe dobre laboratorijske prakse. Stručni tim Zavoda prati sve novine u razvoju savremene medicine i laboratorijske dijagnostike i primenjuje ih u Zavodu.
Sprovodi se kontinuirana edukacija svih zaposlenih. Poštujući zahteve lekara i pacijenata kontinuirano se uvode novi dijagnostički postupci, nove analize i ulažu se sredstva u nabavku nove, savremene laboratorijske opreme. Zavod BioMedica učestvuje u spoljašnjoj kontroli kvaliteta koju dva puta godišnje sprovodi Institut za medicinsku biohemiju KCS kao i u dva međunarodna programa spoljašnje kontrole kvaliteta.
U Zavodu za laboratorijsku dijagnostiku možete uraditi hematološke, biohemijske analize, analize hormona i tumorskih markera, nivo lekova u krvi, virusološke, imunološke i alergološke analize i sva ispitivanja iz oblastimikrobiologije i patohistologije. Zavod obezbeđuje i usluge terenske službe, odnosno usluge uzimanja uzoraka u stanu pacijenta i dostavljanja izveštaja o ispitivanju na određenu adresu.
Dobra saradnja i komunikacija sa korisnicima usluga čini osnov za ostvarenje zadovoljavajućeg rezultata. Zbog toga se zaposleni u Zavodu neprekidno obučavaju kako bi u svakom trenutku korisnicima pružili pravu informaciju od koje često zavise tok i ishod ispitivanja i valjanost rezultata. Kvalitet rezultata je apsolutni imperativ koji se obezbeđuje precizno definisanom tehnologijom rada u svim segmentima procesa laboratorijskog ispitivanja – od prijema pacijenata i trijaže uzoraka preko obavljanja samog ispitivanja, održavanja uslova radne sredine i ispravnosti sredstava za rad pa do pravovremenog izdavanja rezultata ispitivanja. Na zahtev svojih korisnika Zavod za laboratorijsku dijagnostiku BioMedica je uveo i 24 - časovno radno vreme. Ono što ga čini jedinstvenim i prepoznatljivim je i brzina izdavanja rezultata – za najveći broj analiza oni se dobijaju u roku od nekoliko minuta do nekoliko sati.
Zahvaljujući sopstvenom informacionom sistemu koji se neprekidno razvija i usavršava i koji omogućava integraciju svih ključnih analizatora, elektronski transfer podataka kao i elektronsko generisanje laboratorijskih izveštaja znatno je poboljšana brzina, efikasnost i tačnost u radu. Takođe, stvorena je i baza podataka o svim korisnicima usluga Zavoda, što omogućava lak pristup, praćenje i analizu dobijenih rezultata.
Za svoje saradnike Zavod organizuje i prezentacije sa različitim temama koje su od interesa za zajednički rad pre svega iz oblasti preanalitike i upoznavanja sa novim parametrima. Pored neprekidnog stručnog usavršavanja zaposlenih i edukacije saradnika, u Zavodu se posebna pažnja poklanja mladim stručnjacima pa smo već tradicionalno baza za stručno usavršavanje i obavljanje obaveznog staža za diplomirane farmaceute medicinske biohemičare, kao i za laboratorijske tehničare sa srednjom, ili višom stručnom spremom. Mnogi od njih po obavljenom stručnom stažu i položenom državnom ispitu postaju deo tima stalno zaposlenih u Zavodu i nastavljaju da se stručno usavršavaju i napreduju. Po prvi put 2008. godine Zavod je za svoje zaposlene obezbedio i dve specijalizacije iz oblasti toksikološke hemije i mikrobiologije. Timski rad i duh zajedništva, međusobnog uvažavanja i poverenja brižljivo neguju se među zaposlenima. Predanost, savesnost i zalaganje na radu se cene i stimulišu. Redovno se organizuju izleti i druženja sa saradnicima i prijateljima Zavoda. Takođe, Zavod svake godine obezbeđuje i kraće odmore za nekoliko zaposlenih.
Svest o tome da služba laboratorijske dijagnostike predstavlja nezaobilazni i veoma važan deo sistema zdravstvene zaštite, a rezultati ispitivanja često osnov za donošenje ključnih odluka u dijagostici i terapiji, dovela je do odluke da Zavod pristupi sprovođenju postupka akreditacije. Standardizacija svih procedura rada, primena standardnih metoda, kvalitetna oprema koja se redovno održava i servisira, kvalitetni reagensi, referentni i kontrolni materijali, uz obezbeđenje zahtevanih uslova radne sredine, planiranje, preispitivanje, neprekidno stručno i tehnološko usavršavanje kao i primena strogo definisanih procedura za otkrivanje, definisanje i rešavanje odstupanja od njih jedini su način da se obezbede kvalitetni, brzi i korisni rezultati. a time i potvrdi neophodnost koordinisanog timskog delovanja kliničara i laboratorije za dobrobit pacijenata.